Domů / ZAHRADNÍ MECHANIZACE / Vypalovač plevele
Nejprodávanější
Facebook

 

 

 

Vypalovač plevele

(2) Vypalovač plevele

Nejlepší ekologický způsob jak odstranit plevel má jméno vypalovač plevele. Jedná se jednoduchou, ale přitom hodně účinnou metodu eliminace plevele bez použití herbicidů či jiných neekologických chemických látek. Pokud hledáte kvalitní vypalovače plevele, pak vám nabízíme níže uvedené produkty. V případě, že byste měli zájem o jiný typ či variantu vypalovače plevele, pak nás neváhejte oslovit, zajistíme pro vás vypalovač od předního německého výrobce těchto zařízení, firmy Mesto, dle vašich individuálních požadavků.

Zobrazit více >

Z pohledu ekologie jedničkou

Trendem dnešní doby je ekologický přístup k obdělávání půdy a pěstování plodin. Tuto vizi naplňuje ekologický vypalovač plevele, který velmi efektivně dopomůže k odstranění plevele i v méně přístupných místech, kde je ukryta základna kořenového systému plevelné rostliny. Ekologičtější eliminace neexistuje.

Jak poznat kvalitní vypalovač plevele?

Základem kvality a odolnosti je bytelná konstrukce, která zaručuje nejen dlouhou životnost, ale je také základem bezpečného provozu. Důležité je, aby se vypalovač plevele jednoduše ovládal a poskytl snadnou výměnu plynové kartuše v momentě, kdy dojde palivo. Oceníte také integrované zapalování, pogumované držadlo chránící proti možnému popálení rukou a nízkou hmotnost. Výše uvedené charakteristiky splňují do detailu vypalovače značky Mesto, proto jsme se rozhodli nabízet právě tyto produkty.

Funkčnost vypalovačů plevele

Zařízení Mesto slouží pro odstranění plevele i mechu. Působí tak, že zvýšená teplota docílí roztažení buněčné kapaliny rostliny (zahřívá, nikoliv spaluje), což má za následek roztržení, resp. explozi buněčné stěny. Bílkovina se srazí, díky čemuž plevel velmi brzy hyne. Důležité je rostliny nepálit, ale s vypalovačem plevele se přiblížíme k rostlině na pár centimetrů a zahřejeme ji. Díky této formě hubení plevele máte 100% jistotu, že se do půdy nebo vody nedostane nežádoucí jedovaté látky. Vypěstované plodiny jsou zcela ekologické.

Pro jaké úkony lze toto zařízení použít:

  • vypalovač plevele pro záhony,
  • vypalovač plevele pro venkovní schody,
  • pro vjezdy a parkovací místa,
  • pro chodníčky a zámkové dlažby,
  • vypalovač plevele pro terasy,
  • eliminace plevele podél domů.

Využít se dá i pro podpalování grilu, v zimě pak pro rozmrazování (chodníčky, zamrzlý led).

Použití vypalovače plevele

Vypalovače plevele slouží jen pro externí použití. Nedoporučuje se používat toto zařízení ve vlhku (po dešti, při orosení nebo po zavlažování) či za extrémně větrného počasí.

Rostliny stačí ožehnout, nikoliv pálit. Odolné plevely je nutné ošetřit vícekrát (opakovat proces po 3 dnech).

Po zapálení hořáků regulujte plamen na potřebný výkon. Pro práci se doporučují uzavřené boty a také rukavice, které chrání od případného popálení z důvodu neopatrného zacházení se vypalovačem.


Vyberte parametry zboží
Výrobků na stranu: 12 24 50 100 Třetinová galerie Malé řádky
 Název Cena
Vypalovač plevele Mesto 1760 Vypalovač plevele Mesto 1760 Kód: 1760
od 950 Kč s DPH
od 785 Kč bez DPH
Detail
Náhradní kartuš MESTO 1765 s kapalným plynem Náhradní kartuš MESTO 1765 s kapalným plynem Kód: 1765
od 240 Kč s DPH
od 198 Kč bez DPH
Detail
Výrobků na stranu: 12 24 50 100
 Název Cena