Informační oznámení EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Připojení k Facebooku
Přihlásit se
Odběr novinek
Facebook

 

 

 

Živa - druhově obohacená jetelotravní směs

Kód: Živa
Živa - druhově obohacená jetelotravní směs

Žádné hodnocení.
Připraveno k odeslání
1.470 Kč bez DPH
1.691 Kč s DPH , plus doprava

Varianty Živa - druhově obohacená jetelotravní směs
Živa - druhově obohacená jetelotravní směs, 10 kg Živa - druhově obohacená jetelotravní směs, 10 kg Kód: Živa - 10  
1.470 Kč bez DPH
1.691 Kč s DPH
Detail
Živa - druhově obohacená jetelotravní směs

NOVINKA V SORTIMENTU 2018 

 

Složení směsi:

Trávy 95 %: Psárka luční (Alopecurus pratensis) 15%, Ovsík vyvýšený (Arrhenatherum elatius) 22%, Srha laločnatá (Dactylis glomerata) 4%, Kostřava červená dlouze výběžkatá (Festuca rubra rubra) 35%, Bojínek luční (Phleum pratense) 12%, Trojštět žlutavý (Trisetum flavescens) 7%

Jeteloviny 5 %: Úročník bolhoj (Anthyllis vulneraria) 0,5%, Štírovník růžkatý (Lotus corniculatus) 1,5%, Tolice dětelová (Medicago lupulina) 1%, Jetel luční (Trifolium pratense) 1,2%, Jetel plazivý (Trifolium repens) 0,8%.

Doporučený výsevek: 3-4 g/m2

Směs je složena z českých odrůd vhodných pro použití v krajině dle Standardu Agentury přírody a krajiny „Krajinné trávníky“.

Použití druhově obohacené jetelotravní směsi je určeno pro případy zatravňování orné půdy a jejího převodu na trvalé travní porosty, ale i pro zlepšení druhově nevyhovujících trvalých travních porostů v oblastech, kde chybí regionální směsi osiv. Použití běžných komerčních směsí je z hlediska ochrany přírody nevhodné.

I z porostů založených výsevem druhově obohacených směsí se může postupně vyvinout druhově bohatý porost spontánní sukcesí cílových druhů z okolí, zvláště po ústupu některých méně vytrvalých vysetých komponent např. jetele lučního (Trifolium pratense).

Podle Programu rozvoje venkova na období 2014-2020 je použití těchto směsí povinné ve zvláště chráněných územích (předpokládáme, že velkoplošných) a ochranných pásmech národních parků na půdách:

  • silně a mírně erozně ohrožených,
  • podél vodních útvarů,
  • v ochranných pásmech vodních zdrojů.

Předpokládá se, že jejich použití přispěje ke zvyšování biologické různorodosti a ekologické stability krajiny.

Specifikace
Váha 10 kg
Facebook Komentáře
Facebook Pozvánka
S tímto zbožím kupují
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.