Domů / TRAVNÍ SMĚSI / Pastevní travní směsi
Informační oznámení EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Výhodná koupě
Facebook

 

 

 

Pastevní směs

(15)

V této kategorii vám nabízíme pastevní travní směsi určené pro obnovu nebo výsev luk a pastvin. Jedná se o vysoce kvalitní a specializované osivo, jehož složení je ideální pro různé typy pastvin a půdních druhů. S ohledem na odolnost travního porostu, životnost a druhovou skladbu patří níže uvedené pastevní směsi k opravdové špičce na českém trhu. Tyto pastevní směsi jsou vhodné pro místní klimatické podmínky a jejich skladba plně respektuje výskyt rostlinných druhů u nás.

Zobrazit více >

Všechny výše uvedené pastevní směsi dokážou vyprodukovat dostatečné množství svěží trávy pro zdravou výživu vašeho stáda. Navíc obsahují dostatek živin a díky hybridním druhům rostlin nabídnou i vyšší obsah látek potřebných pro dokonalý růst. Pastevní směsi jsou vhodné i pro zajištění dostatečného množství sena.

Vyberte si ideální pastevní směs

V našem eshopu používáme základní členění směsí na:

  • pastevní směs raná,
  • pastevní směs polopozdní,
  • pastevní směs pozdní.

Pastevní směsi se liší různou skladbou rostlinných druhů. Je to nejen z důvodu odlišného charakteru půdy, do kterého se tráva vysévá. Většinou rozlišujeme na základní úrovni půdu suchou, vlhkou, tvrdou a měkkou. S ohledem na tyto parametry jsou pak jednotlivé pastevní směsi sestaveny - tj. obsahují vhodné rostlinné druhy, které odpovídají danému typu půdy.

Při výběru travní pastevní směsi je třeba se také rozhodnout, zda požadujeme směs ranou nebo spíše pozdní, která nám zaručí 2 - 3 seče za sezonu. Polopozdní a pozdní směsi obsahují zpravidla kombinaci jílku, kostřavy, lipnice a jetele. U raných směsí je aplikována srha, která zajistí rychlý růst již v jarním období a produkuje tolik potřebné živiny po zimním období.

Pokud chceme zajistit co nejlepší produkci travní masy pro naše stádo, musíme také odlišit, zda požadujeme pastevní směs do horských nebo nížinatých lokalit.

Co se týká množství osiva potřebného pro výsadbu pastviny, pak lze počítat s průměrnou spotřebou 40 kg pastevní směsi na 1 hektar. Avšak dle typu směsi a půdy je třeba kalkulovat s určitými odchylkami. Ideální množství vám pomůžeme definovat a snadno si ho následně sestavíte z různých hmotnostních balení:

  • 2 kg pastevní směsi
  • 4 kg pastevní směsi
  • 10 kg pastevní směsi
  • 25 kg pastevní směsi

Vyberte parametry zboží
Cena