Domů / PUBLIKACE

Opatření vedoucí k zamezení biologické degradace půd a zvýšení biodiverzity v suchých oblastech ČR


Žádné hodnocení. Kód: 978807375850
Tuto publikaci Vám rádi odešleme zdarma (za cenu dopravy)
Produkt již není v prodeji
Opatření vedoucí k zamezení biologické degradace půd a zvýšení biodiverzity v suchých oblastech ČR

 

Autoři

  • P. Salaš a kol.

Další údaje

  • Počet stran: 104
  • ISBN: 978-80-7375-585-0
  • Vydání: první, 2012
  • Vydala: Mendelova univerzita v Brně

Způsob hospodaření člověka v krajině ve druhé polovině 20. století výrazně změnil vlastnosti a charakter krajiny jako ekosystému. Vytvářením velkoplošných monokultur, výraznými technickými zásahy do krajiny, neúměrnou kontaminací prostředí cizorodými látkami a snahou o regulaci přírodních procesů došlo k citelnému snížení diverzity biocenóz, porušení energomateriálových toků a autoregulační schopnosti krajiny. K tomuto negativnímu vlivu člověka se stále více dostává do popředí nebezpečí důsledků klimatické změny, která probíhá souběžně a je objektivně doložitelná mnoha výzkumnými studiemi. (Serra et al., 2002; Fisherr, 2004; Rey et al., 2011). Nezáleží přitom na tom, zda je eskalace této změny přímým důsledkem činnosti člověka nebo zda se jedná o přirozený výkyv.

Zemědělsky intenzivně využívaná česká krajina je mnohde narušena nepříznivými klimatickými a vodohospodářskými trendy vývoje. Jedná se o celoevropský problém, přesahující regionální a mnohdy i národní úroveň. Pro další udržitelný rozvoj zemědělství je rysů současné zemědělské krajiny a její optimalizaci včetně omezení poklesu biodiverzity na všech hierarchických úrovních. Ochrana krajiny se dostává i do středu zájmu světového společenství. Výsledkem jsou opatření, směřující ke schopnosti krajiny vypořádat se s antropogenní činností. Tyto snahy zcela jasně podporuje legislativa EU v oblasti životního prostředí, ale také další významná ujednání, např. Agenda 21 z Ria de Janeira, Evropská úmluva o krajině apod.

Cílem autorského kolektivu bylo vytvořit komplexní metodiku opatření směřujících k eliminaci nepříznivých vlivů změn klimatu na degradované půdy v suchých oblastech ČR, definovat negativní faktory a navrhnout nápravná opatření ke zvýšení ekologické stability a biodiverzity v zájmovém území. Určeno pro praxi, veřejnou správu a odbornou veřejnost.

Specifikace
Váha 1 kg
Facebook Komentáře
Facebook Pozvánka
S tímto zbožím kupují
Floranid Twin Permanent 16-7-15+2+ME, 25 kg Floranid Twin Permanent 16-7-15+2+ME, 25 kg Kód: FP-25
1.742 Kč s DPH
1.440 Kč bez DPH
Detail
VV-1 Okrasná univerzální směs, 2 kg VV-1 Okrasná univerzální směs, 2 kg Kód: VV-1-2
359 Kč s DPH
312 Kč bez DPH
Detail
VV-3/2 Okrasná do sucha bez lipnice, 2 kg VV-3 /2 Okrasná do sucha bez lipnice, 2 kg Kód: VV-3/2-2
351 Kč s DPH
305 Kč bez DPH
Detail
VV-4/4 Rekreační směs světlá, 2 kg VV-4 /4 Rekreační směs světlá, 2 kg Kód: VV-4/4-2
345 Kč s DPH
300 Kč bez DPH
Detail
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.