Informační oznámení EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Připojení k Facebooku
Přihlásit se
Odběr novinek
Facebook

 

 

 

Trávníky a květnaté louky v památkách zahradního umění

Kód: 9788074800313
Tahle metodika již není u nás k dispozici.

Žádné hodnocení.
, plus doprava

Trávníky a květnaté louky v památkách zahradního umění

Tahle metodika již není u nás k dispozici.

Lze koupit na: https://www.npu.cz/cs/npu-a-pamatkova-pece/npu-jako-instituce/publikace/7747-travniky-a-kvetnate-louky-v-pamatkach-zahradniho-umeni

Trávníky a květnaté louky v památkách zahradního umění

Autoři

  • Ing. Marie Straková, Ph.D., Ing. Josef Straka, Ph.D., Mgr. Jiří Janál,
    Ing. Lenka Křesadlová, Ph.D.

Další údaje

  • Počet stran: 82
  • ISBN: 978-80-7480-031-3
  • Vydání: první, 2015
  • Vydal: Národní památkový ústav

Trávníky a květnaté louky jsou společným výtvorem člověka a přírody, živé organismy, pro které je typická proměna a jistá časová omezenost. Právě tato přítomnost živého materiálu, živé složky, a časová omezenost nám nabízí kromě krásy přirozeného vývoje i možnost neustálých proměn, které působí jako protiváha vůči stabilizované struktuře.

Tento živý komponent, závislý na intenzivní údržbě, tak spoluvytváří životní prostor člověka. Pohled na svěže zelené trávníky a květnaté louky působí na nás nejenom uklidňujícím dojmem, pocitem pohody, ale i kontemplativně, meditativně a kladně eliminuje vlivy prostředí. Kromě této estetické funkce mají trávníky a květnaté louky i velký význam jako ekologický prvek. Aniž si tuto skutečnost uvědomujeme, jsou neodmyslitelnou součástí našeho každodenního života a mají blahodárný vliv na naši psychiku. Jsou do jisté míry jakýmsi transformátorem lidské psychické energie.

Nevnímejme je tedy jen jako míjející nás přírodní kulisy, ale jako krásné oživení našeho pobytu na této zemi. Jedno z nejstarších vyznání tomuto „zelenému koberci“ nalezneme v knize De vegetabilibus od Alberta Magnuse z období kolem roku 1260, kde je mimo jiné uvedeno: „Tráva se hodí k potěšení zraku v okrasné zahradě a pokrývá zem, takže se na ní dá čistě sedět. Chce však mít půdu ulehlou, udusanou a suchou, neboť na ní se tráva stává drobnou a příjemnou. Na úrodné a měkké půdě však příliš bují a mísí se mezi ni jiné byliny, jež příjemné nejsou. Ti, kteří dělají okrasné zahrady, stloukají půdu v trávě palicemi a silně udusávají trávu před obdobím jara.“


V rámci projektu „Národní centrum zahradní kultury v Kroměříži“ je na základě přípravy a realizace obnovy vybraných částí Květné zahrady zpracován soubor metodických materiálů týkajících se různých aspektů památkové péče o historické zahrady a parky. Mezi tyto materiály patří i předložená metodika věnovaná problematice zakládání, obnovy a péče o trávníky a květnaté louky v památkách zahradního umění, které byla doposud věnována nedostatečná pozornost.

 

Specifikace
Váha 1 kg
Facebook Komentáře
Facebook Pozvánka
Cenový alarm

Rádi vás budeme informovat o snížení ceny pod Vámi zadanou částku.

captcha
Zobrazit jiný kód
S tímto zbožím kupují
Basatop Sport 20-5-10+3+ME, 25 kg Basatop Sport 20-5-10+3+ME, 25 kg Kód: BS-25
1.320 Kč bez DPH
1.597 Kč s DPH
Detail
EasyGreen 21 21-5-10+3+ME, 25 kg EasyGreen 21 21-5-10+3+ME, 25 kg Kód: 1
860 Kč bez DPH
1.041 Kč s DPH
Detail
Agrosil LR, 25 kg Agrosil LR, 25 kg Kód: AgrLR-25
2.220 Kč bez DPH
2.686 Kč s DPH
Detail
VV-3/1 Okrasná do sucha, 10 kg VV-3/1 Okrasná do sucha, 10 kg Kód: VV-3/1-10
1.240 Kč bez DPH
1.426 Kč s DPH
Detail
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.